I spływ kajakowy SNE Św. Filipa


W dniach  27 – 30 lipca 2006 r.  odbył się I spływ kajakowy Szkoły Nowej Ewangelizacji Św. Filipa. Wzięli w nim udział bracia i siostry z naszych wspólnot modlitewno- ewangelizacyjnych z Olsztyna, Mrągowa i Rzeszowa oraz dołączyło się parę naszych przyjaciół. Naszym przewodnikiem i zarazem organizatorem był ks. Krzysztof Żygadło MS.  

Spływaliśmy przepięknymi i uroczymi mazurskimi rzekami Saską i Sawicą oraz przepływaliśmy przez jeziorka Sasek Wielki, Sedańskie i Sasek Mały. W codziennym programie oprócz wiosłowania i podziwiania pięknych widoków mogliśmy nabierać sił przy stole eucharystycznym.

W trakcie tego spływu mogliśmy doświadczyć czasu bycia razem, potrzebnej pomocy, szlifowania wzajemnie charakterów, bo „skazani” byliśmy przez cały ten czas na siebie nawzajem. Szczególnie widać to było przy pokonywaniu kolejnych różnorodnych niespodzianek, jakie przygotował Pan i przyroda. A było ich dość sporo (zwalone drzewa, mosty, mościki) i nie mogło nam się nudzić. Pogoda w tym czasie nam sprzyjała i humory również. Spływ zakończyliśmy w Wielbarku i stamtąd udaliśmy się do Mrągowa i do domów. Czekamy już z radością na następny taki wspólny czas.