Formacja dla małżeństw

W niedzielę 4 lipca odbył się po raz pierwszy Dzień Skupienia dla małżeństw z naszych wspólnot. Udział wzięło w sumie osiem par. Formację prowadził ks. Jacek G, a stroną techniczną – posługą muzyczną, kuchenną oraz opieką nad najmłodszymi członkami wspólnoty  zajęły się: Ania N, Gosia B, Beata S, Monika W oraz Ania K.

Ks. Jacek posiłkując się Adhortacją Apostolską Familiaris Consortio – o zadaniach rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym Ojca Świętego Jana Pawła II – przypomniał nam o znaczeniu sakaramentu małżeństwa, potrzebie małżeńskiego dialogu, sile modlitwy małżeńskiej oraz wadze wspólnie przeżywanej Eucharystii.

Dzieląc się swoimi doświadczeniami i problemami bycia we wspólnocie, uczestnictwem wspólnoty w naszym małżeństwie, naszymi potrzebami i oczekiwaniami wobec braci, mogliśmy wspierać się  i czerpać od siebie nawzajem, nabierając sił na dalszą świadomą drogę kroczenia za i z Jezusem w naszej codzienności. Chwała Panu za ten czas, wszystkich uczestników i owoce, które się zrodziły.