KURS FILIPA

KURS FILIPA

15-17. 06. 2012.

W tych dniach odbył się kolejny,  Kurs Filipa pod opieką ks. Krzysztofa Tarnopolskiego. Ekipa prowadząca to rekordowo liczna  13-to osobowa załoga w składzie: Madzia, Ilona, Agata i Ania posługujące muzycznie, Lidzia, Halina, Ewa, Mariola, Basia, Bernatka , Kinga i Krzysztof.

Kurs rozpoczęło w piątek 40 osób, a ukończyło ponad 30-ści w niedzielę.
Z pewnością na tak liczną grupę miało wpływ zarządzenie Madzi, aby cała wspólnota trwała w modlitwie połączonej z postem i jałmużną w intencji Kursu. Na owoce nie trzeba było długo czekać.

Sobota wieczorem była gorącym czasem dla kibiców piłki nożnej. Jednak wszyscy uczestnicy postawili na pierwszym miejscu Pana i rezygnując z I-szej połowy meczu, uczestniczyli do końca na wieczornej Eucharystii.

W niedzielę przeżyliśmy niepowtarzalną Eucharystię w czasie której doświadczyliśmy obecności Żywego Jezusa w Najświętszym Sakramencie przyjmując Go na dłoni, mając czas nacieszyć się jego obecnością.

Czas Kursu to piękny czas w którym Pan przemieniał serca wszystkich uczestników.  Były to chwile wielkiej Bożej łaski i wylania na nas wszystkich darów Ducha Świętego.

Na Filipie został „wylansowany” nowy przebój.

Raduje się dusza ma

wielbi Pana swego

będę Ci śpiewał z całej siły

Chwała Panu!

Krzysiek Z