howto

Na tej stronie znajdziecie wszelkie informacje na temat tego w jaki sposób dodawać nowe wpisy na stronie, załączać do nich zdjęcia itp. itd. W razie jakichkolwiek pytać będę dopisywać kolejne opisy 😀

 

1. Jak zalogować się do panelu administracyjnego?

Wystarczy przejść do strony https://effatha.saletyni.pl/wp-admin gdzie podajemy login i hasło (jeśli je posiadamy 😀 ). Dopiero po zalogowaniu można cokolwiek zrobić na stronie 😀 Po zalogowaniu powinniśmy zobaczyć taką stronę:

 

2. Jak ustawić nazwę użytkownika?

Nazwa Użytkownika potrzebna jest do podpisywania postów, każdy nowy wpis będzie podpisywany przez tą nazwę, aby to ustawić klikamy w Profil i tam w okienku „Pseudonim (wymagane)” wpisujemy nasz pseudonim, np. Krzysiek. Następnie w okienku niżej „Przedstawiaj mnie jako” wybieramy nasz pseudonim i klikamy „Zaktualizuj profil”

 

3. Jak dodać nowe wpisy na stronie?

Klikamy kolejno: Wpisy -> Dodaj nowy, naszym oczom powinna pokazać się następująca strona:

Wprowadzamy tytuł wpisu (zrobię to na przykładzie Nowa Strona), Nowa Strona, oraz w oknie niżej wpisujemy treść naszego wpisu. Jeśli wpis jest za długi i chcemy aby tylko fragment był na stronie głównej, klikamy w tekście w miejscu gdzie chcemy wstawić przycisk Czytaj Dalej i klikamy przycisk zaznaczony na czerwono jak na poniższym screenie:

Po napisaniu całego tekstu musimy koniecznie ustawić jeszcze 2 rzeczy:

a) Wybór kategorii z listy w prawym górnym rogu, jeśli jest to tylko nowy wpis wybieramy „Aktualności”, jeśli dodajemy nową modlitwę lub Świadectwo to zaznaczamy odpowiednio, jak na poniższym screenie.

b) Przechodzmy do tabelki poniżej „Opublikuj” i zmieniamy Stan ze „Szkic” na „Oczekuje na podgląd”, jak na poniższym screenie:

W tym momencie możemy dodać jeszcze możliwość publikowania komentarzy pod naszym wpisem (domyślnie jest wyłączone) i pozostaje nam tylko kliknąć niebieski przycisk „Opublikuj” który w tym momencie zmieni się na „Aktualizuj” i nasz wpis pojawi się na stronie https://effatha.saletyni.pl/aktualnosci

 

4. Jak dodać zdjęcie do naszego wpisu?

Tutaj BARDZO WAŻNA RZECZ!!!! Nie wolno kopiować zdjęcia bezpośrednio do tekstu, bo zapcha nam to bazę danych. Aby dodać zdjęcie do wpisu ustawiamy kursor w miejscu w którym ma być wstawione i klikamy przycisk oznaczony na czerwono na poniższym obrazku:

Pojawi nam się wówczas okno, w którym klikamy „wybierz pliki”, plik zostaje załączony, przeuwamy się na dół okna i klikamy „Wstaw do wpisu” i od tego momentu mamy dodane zdjęcie do naszego wpisu, wystarczy opublikować 😀 (niebieski przycisk)

 

5. Dodawanie nowych cytatów

Klikamy Quotes w lewym rogu, a następnie Dodaj Cytat (niebieski napis na górze strony) W nowym oknie wpisujemy Cytat, oraz Źródło, nie wpisujemy Autora, ponieważ to pole nie będzie wyświetlane

 

6. Dodawanie nowych Piosenek do Śpiewnika:

Ta opcja jest jeszcze w budowie, narazie można tylko dodać lub usunąć piosenkę, nie dopisałem jeszcze opcji Edycji, ale jest to w planach 😀

7. Jak dodać wpis widoczny tylko dla zalogowanych uzytkowników?

Tworzymy nowy wpis jak w punkcie 3 a następnie wybierając katergorię zaznaczamy: Pasterski Szałas a następnie zaznaczmy dodatkowo w okienku Opublikuj, Dostępność wybieramy jako Prywatne:

8. Jak skasować powtarzający się wpis w Intencjach modlitewnych:

Panel administracyjny -> DMSGuestbook -> Entries -> odnajdujemy wpis jaki chcemy usunąć i po prawej stronie klikamy Delete, i skasowane  😀