Nowe Życie z Bogiem

JEZUS przychodzi!

 

Co to jest Nowe Życie?

Zapewne nie Ty pierwszy zastanawiasz się, co kryje się pod tym pojęciem. Jesteśmy ochrzczeni, jesteśmy w Kościele, chodzimy raz w tygodniu na Mszę Św., czasem się modlimy, jednak często widzimy, że czegoś nam brakuje. Często, pomimo pobożnych praktyk, nie mamy w sobie prawdziwego życia. Żyjemy fizycznie, rozwijamy się umysłowo, ale duchowo jesteśmy martwi. Przyjmując Sakrament Chrztu Świętego staliśmy się dziećmi Bożymi, czyli otrzymaliśmy w darze to samo życie, które jest w Bogu. Mimo to nie czujemy się kochani, brak nam wewnętrznego pokoju i radości, nie mamy w sobie zdolności do kierowania się w życiu miłością przebaczającą i ofiarną, uważamy, że coś się w tym mechanizmie „popsuło” i przez to „nie zadziałał”. Zmienić to może Jezus Chrystus , który kierowany miłością przyszedł na ziemię, abyśmy „życie mieli w obfitości”. W historii Kościoła zaufało Mu już wielu ludzi, którzy weszli z Nim jako Żywym Bogiem w relację i nie zawiedli się. Dlaczego nie mielibyśmy uczynić tego, co oni. Siedzimy

 

Co to jest kurs?

Kurs jest to forma rekolekcji, w której poza teorią jest miejsce na naszą odpowiedź. W czasie kursu, głoszona jest Ewangelia, czyli dobra nowina o Zbawieniu. Często, będą to treści dla nas już znane, które mogą być dla nas obojętne, albo mogą zmienić nasze życie. Bez decyzji życie się nie zmienia, dlatego w czasie kursu, każdy może dać Bogu swoją odpowiedź.

Kurs Nowe Życie z Bogiem pomaga odkryć w nowy sposób podstawowe prawdy naszej wiary, by móc je przyjąć jako swoje i nimi żyć na co dzień. Daje możliwość spotkania z naszym Panem Jezusem Chrystusem, Bogiem Żywym poprzez Słowo Boże. Bóg w tym czasie, dotyka każdego serca, które tylko zechce otworzyć się na Niego. On nieustannie szuka Cię, ponieważ bardzo Cię kocha!

 

Kim jesteśmy?

Kurs prowadzi Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji przy Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Saletynów w Rzeszowie. Nowa ewangelizacja, jest to głoszenie Ewangelii z nowym zapałem, nowymi metodami i przy użyciu nowych środków. Jest to ta sama Ewangelia, którą przekazuje Kościół od wieków, podana jednak w sposób dostosowany do współczesnego człowieka. Podstawowymi narzędziami ewangelizacyjnymi Szkoły są kursy. Naszą Szkołę stanowią wspólnoty modlitewno – ewangelizacyjne. Modląc się ewangelizujemy, gdyż widzimy jako uczniowie Chrystusa taką potrzebę we współczesnym świecie i czujemy się przez Niego do tego zadania wezwani. Jest to pierwsze, a zarazem jedyne zadanie Kościoła!

06

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

Oczywiście! Jest On dla każdej dojrzale myślącej osoby! Nie zastanawiaj się więc już dłużej, ale podejmij decyzję! Chcesz mieć Życie w sobie? Nie chcesz już być dłużej letnim, byle jakim? Chcesz, aby Twoje życie miało sens? Przyjdź! Odwagi! Pan Jezus czeka na Ciebie!

 

Czy kurs jest płatny?

Oczywiście, że nie. Każdy może jednak złożyć dowolną ofiarę na potrzeby prowadzonej przez Szkołę ewangelizacji.

Gdzie zgłosić swoje uczestnictwo?

Na kurs można się zapisać wypełniając formularz zgłoszeniowy na
>>>tej stronie<<<

W razie wątpliwości, możesz skontaktować się z nami pod adresem: ssne.rzeszow@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się w ostatniej chwili, to po prostu przyjdź bez zapowiedzi. Na pewno będzie miejsce dla Ciebie.

 

Kiedy, gdzie i jak długo?

Kurs odbędzie się w dniach 8 – 10 marca 2024 roku w starym domu zakonnym Misjonarzy Saletynów w Rzeszowie, przy ulicy Dąbrowskiego 71. Kurs rozpoczynamy w piątek o godzinie 18.00. W piątek kończymy około 21.00. W sobotę zaczynamy o 8.00 i kończymy około 20.00, przewidziana jest też półtoragodzinna przerwa na obiad. W niedzielę zaczynamy o 8.00, a kończymy około 14.00.

08

 
Audycja na temat kursu z radia Rzeszów:
 

UWAGA, WAŻNE!

Jeśli chcesz dobrze przeżyć kurs, przeżyj go w całości. Głoszone w czasie kursu treści, wynikają z siebie, dlatego ważne jest, aby być na nim od początku do końca. Równocześnie kurs nie jest zamknięty i można z niego zrezygnować w każdym momencie.

Weź ze sobą Pismo Święte. Jest ono bardzo ważne, bo w całym kursie będziemy często do niego sięgać. Jeśli nie masz Pisma Świętego, daj nam znać, a przygotujemy je dla Ciebie na czas Kursu.

 

Odwagi. 

 
Świadectwo Magdy (plik audio)
 

„Udział w kursie był dla mnie bardzo głębokim przeżyciem, które pomogło mi odnaleźć radość i pokój w sercu oraz wejść w zupełnie nowy wymiar relacji z Bogiem. Przede wszystkim zmienił się mój dotychczasowy sposób postrzegania Boga i Jego miłości do mnie, zrozumiałam, że Bóg jest miłością i kocha mnie taką jaka jestem, mimo moich słabości i grzechów. Na jego miłość nie muszę sobie zasłużyć. Zależy mu na mnie jak nikomu innemu i dlatego tak pokierował moim życiem, żebym mogła uczestniczyć w kursie. Zrozumiałam, że te wszystkie trudne doświadczenia, które postawił na mojej drodze, służyły właśnie temu. Chwała Panu.”  (Grażyna)    

 

„Błogosławiony czas kursu był dla mnie czasem niezwykłym. Przede wszystkim poznałem Boga i Jego Miłość od całkiem nowej strony. Doświadczyłem obecności Jezusa Chrystusa – żywego i prawdziwego, który jest obecny pośród nas. Kurs faktycznie daje doświadczenie spotkania z Jezusem, które odmieniło moje myślenie o Bogu i moją wiarę. To spotkanie prowadzi i wręcz „prowokuje” do podjęcia konkretnych decyzji: co dalej z moim życiem. Po takim spotkaniu nie można pozostać obojętnym i udawać że nic się nie wydarzyło.” (Piotr)    

 

„W trakcie mojego kursu pierwszy raz odważyłam się porozmawiać z Bogiem, nie narzucając Mu,  a nawet sugerując, własnego zdania i przekonań. Jednocześnie w całkowitej wolności i z całą świadomością uznałam Jezusa za Pana mojego życia i przyjęłam Jego plan na moje życie. Byłam wtedy w innej wspólnocie, byłam nieszczęśliwie zakochana i  chciałam zmienić studia. Wiara w to, że Jezus jest Panem tych wszystkich sytuacji uwolniła mnie od poczucia, że za mało się staram, zbyt mało robię. No i się zaczęło… 🙂 Gdybym miała w jednym zdaniu określić co dał mi kurs Flipa to powiem, że absolutną pewność w Boże prowadzenie i Jego Miłość.”  (Beata)