A Bóg miał plan …

4 października 2008 roku odbył się III Kongres z okazji jubileuszu 10-lecia SNE Św. Filipa. I tak do Dębowca zjechali się przedstwiciele naszych wspólnot z Mrągowa, Warszawy, Krakowa, Słowacji, jedna osoba z Czech, a także kilka z Berlina. Oczywiście nie mogło zabraknąć również i nas 🙂 a także naszych pasterzy. Byli z nami: ks. Paweł G., ks. Jacek G. i ks. Łukasz H. w sumie było nas 33 osoby z Rzeszowa. Ks. Jacek O. dyrektor SNE powitał wszystkich przybyłych, a Basia K. zaprezentowała historię SNE Św. Filipa popartą pokazem slajadów. Następnie ks. Andrzej R. zaaplikował nam Kerygmat ubogacony o słowa z listów Św. Pawła. Następnie ks. Jan G. przypomniał podstawowe zasady, które powinniśmy przestrzegać, jako SNE i każdy chrześcijanin ( kryterium i uzasadnienie tego, co czynię jest nauczanie Kościoła i Słowo Boże, posłuszeństwo Kościołowi i twórcza wierność charyzmatowi). Wtedy mamy pewność, że pełnimy wolę Bożą. Ks. Jan postawiwszy pytanie czy jestem nadal gotowy ponieść konsekwencje wierności Jezusowi? powołał się również na osobę Św. Pawła i Jego doświadczenie na drodze wiary. Świadectwem „Moja droga z Jezusem w Szkole” z naszej wspólnoty podzieliła się Basia S. Uwieńczeniem dnia była  Eucharystia, a następnie dziękczynienie Maryji i akt zawierzenia Jej po raz kolejny dzieła SNE, nas samych i naszych rodzin. Na koniec odbyła się wspólna agapa. Za ks. Janem przytoczę: „pamietajmy, że Pan Bóg ma więcej niż dał!”