Bóg przemawia do nas, ale czy chcemy go słyszeć?

O kursie Nowe Życie z Bogiem dowiedziałem się  ze strony internetowej: http://lasalette.pl/. Początkowo nie byłem do końca przekonany. Pomyślałem sobie: Czy on może wnieść coś nowego do mojego życia? Ale z racji tego, że lubię pogłębiać swoją wiarę i wychodzę z założenia, że każde spotkanie z Bogiem uczy nas czegoś nowego, zapisałem się.

Mam dobrą relację z Bogiem, dużo się modlę i trudno mi żyć bez łaski uświęcającej, jednak potrzebowałem właśnie tego, czego doświadczyłem na tym kursie. Bóg przemawiał do mnie poprzez modlitwę i cytaty z Pisma Świętego. Dał mi wskazówki na przyszłość i utwierdził mnie w przekonaniu, że cały czas czuwa nade mną i pomaga mi.

Już w pierwszy dzień przemówił do mnie przez cytat z Pisma Świętego i zrozumiałem, po co jestem na tym kursie. Bóg dalej chce mnie umacniać i wspomagać, abym w odpowiednim czasie wydał owoce i w jakiś sposób zmieniał świat na lepsze. Zrozumiałem, że nasz Ojciec w niebie przemawia do nas poprzez swoje święte słowa zawarte w Biblii, ale czy chcemy Go słuchać? Od tej pory na pewno będę częściej sięgał do Pisma Świętego, aby się dowiedzieć, co Bóg ma mi do przekazania.

Po kursie otrzymałem także większy spokój ducha. Dało się wyczuć też niezwykle dobrą atmosferę i miłość panującą podczas kursu. Jeszcze nigdy w swoim życiu nie miałem takiej pogody ducha. Na pewno nie będzie to moje ostatnie spotkanie ze wspólnotą.

Dobry nastrój po kursie cały czas się utrzymuje i zarażam nim moją rodzinę:) Uważam, że każdy, niezależnie, na jakim jest etapie swojego życia i poziomie relacji z Bogiem, znajdzie coś dla siebie na takim kursie. Gorąco zachęcam. Naprawdę warto spróbować!

Chwała Panu! 

Marcin