Festiwal Wiary 2018 r.

Tuż po Uroczystości Bożego Ciała już po raz szósty mieliśmy możliwość uczestniczyć w Finale Festiwalu Wiary, który w dniach 1-2 czerwca 2018 odbywał się na hali Podpromie. To niezwykły czas uwielbienia Pana Jezusa poprzez słuchanie Słowa Bożego (w tym roku głosił je o. Adam Szustak OP), modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, świadectwo, śpiew, taniec… Dzieło to jednoczy ruchy, stowarzyszenia i duszpasterstwa działające w całej diecezji, które tworzą „wspólnotę wspólnot”. 

Również nasza wspólnota, Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji, zaangażowała się w to wydarzenie. W ramach festiwalu 7 maja na ulice Rzeszowa wyjechał „wagon modlitwy”. Członkowie Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji pobłogosławieni przez swojego pasterza ks. Franciszka Sikorę MS ruszyli z różańcami w rękach wypraszać łaski dla spotykanych ludzi. Modlili się w ciszy (każdy indywidualnie), ale widoczni byli z daleka – kolumna osób w czerwonych koszulkach z napisem: „Modlę się za ciebie” zwracała uwagę przechodniów. Ufamy, że Pan Bóg działał poprzez tę ciszę. Podczas przejścia przez centrum miasta rozdawano również zaproszenia na Finał Festiwalu Wiary oraz na mszę świętą, która kilka dni później (10 maja) była sprawowana w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej w intencji tych, którzy odpowiedzieli na zaproszenie.

W niedzielne popołudnie 26 maja wiarą napełniły się bulwary nad Wisłokiem – odbywała się tam ewangelizacja uliczna, która zgromadziła wiele rzeszowskich wspólnot, a także przechodniów spacerujących w tym czasie w okolicy. To radosny czas, który połączył modlitwę i dzielenie się osobistym doświadczeniem działania Pana Boga a także dobrą muzykę (koncert Eweliny Pisarek i Błażeja Szewczyka, członków zespołu Metromon).

Festiwal w swoim założeniu ma budzić wiarę, dlatego tak ważne jest dzielenie się nią z innymi. Mówienie o tym, co Pan Bóg zdziałał w moim życiu jest oddawaniem Mu chwały. Dlatego też nie brakowało osobistych świadectw podczas różnych akcji ewangelizacyjnych. Podczas Rzeszowskich Wieczorów Uwielbienia oraz w dniu Finału, gdzie swoim świadectwem działania Pana Boga w życiu i pracy podzieliła się nasza siostra Lidia Miś-Nowak.

W trakcie Finału Festiwalu (piątek-sobota) posługiwaliśmy modlitwą wstawienniczą. Bardzo cieszyło nas, że z tak wieloma osobami mogliśmy wspólnie zanosić ich prośby do dobrego Boga i wypraszać dla nich dary Ducha Świętego.

Ufamy, że Pan Bóg poprzez Festiwal Wiary rozdał i nadal będzie rozdawał wiele łask. Mamy nadzieję, że będziemy otwarci na dalsze prowadzenie Ducha Świętego – na to, w jaki jeszcze sposób nieść Miłość Bożą tym, których nie mamy szansy spotkać w Kościele, ale także sobie nawzajem… bo ewangelizacja to czas, kiedy pozwalamy, by Pan Bóg w pierwszej kolejności nawracał nas samych i by nasze serca przemieniał.

Chwała Panu!